بی اطلاعی اتحادیه املاک از موسسات اجاره داری

در حالی که وزیر راه و شهرسازی از ایجاد موسسات اجاره داری برای تعادل بخشی به بازار اجاره مسکن خبر می‌دهد، رئیس اتحادیه مشاوران املاک از این موسسات اظهار بی اطلاعی کرده و گفت: کد رهگیری تنها راه اطمینان بخشی به بازار مسکن است.

مصطفي قلي خسروي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در پاسخ به اين سئوال كه وزير راه و شهرسازي از ايجاد موسسات اجاره‌داري خبر داده است، گفت: بنده از اين موسسات اجاره‌داري بي خبر هستم و وقتي اطلاعي از اين موسسات ندارم، نمي‌توانم در مورد آن و جزئيات اظهار نظر كنم.

خسروي ادامه داد: اتفاقا وزارت راه و شهرسازي بايد به سمت تقويت كد رهگيري حركت كند، چرا كه اين كد رهگيري مصوبه خود دولت است.

رئيس اتحاديه املاك اظهار داشت: اگر مي‌خواهيم اعتماد مردم در بازار مسكن را افزايش دهيم، بهتر است كه به اجراي كد رهگيري تاكيد و آن‌را تقويت كنيم.

محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي روز گذشته در آيين آغاز عمليات اجرايي برنامه اقدام ملي توليد و عرضه مسكن در شهر جديد انديشه گفته بود كه در قالب ماده دو قانون ساماندهي مسكن موسسات اجاره داري ايجاد مي‌شود تا مطابق با آن مردمي كه مي‌خواهند واحدهاي خود را اجاره دهند در قالب اين موسسات خانه‌هاي خود را به مستأجران واگذار كنند.

وي با بيان اينكه در اين زمينه شيوه نامه‌اي تهيه خواهد شد، افزود: اين برنامه بخشي از قانون است كه در دستور وزارت راه و شهرسازي قرار دارد.

وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه اميدواريم به زودي شيوه‌نامه اين برنامه را تهيه كنيم، تصريح كرد كه پس از تهيه اين شيوه‌نامه موسسات شكل گرفته و بازار اجاره بها را سامان مي‌دهند.

اسلامي همچنين در مورد كميته ملي تعيين افزايش سقف اجاره بها در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس گفت: ما نمي‌توانيم براي اجاره بهاي مسكن سقف تعيين كنيم.

گزارش اشکال Top