معاملات اوراق تسهیلات مسکن بازهم کاهش یافت

معاملات اوراق تسهیلات مسکن در حالی امروز از رونق بالایی برخوردار نبود و همین عدم استقبال منجر به کاهش مجدد قیمت این اوراق به زیر ۵۰ هزار تومان شد.

 اوراق تسهيلات مسكن در جريان معاملات امروز بازار سرمايه با كاهش استقبال از سوي خريداران روبه رو شد. به گونه‌اي كه در بيشتر نمادهاي معاملاتي، تعداد برگه‌هاي به فروش رسيده زير هزار برگه بود. در چند نماد محدود نيز به واسطه افزايش عرضه برگه‌هاي گواهي حق تقدم تسهيلات مسكن صادره در ماه‌هاي منتهي با سال ۹۷ و نخستين ماه ابتدايي ۹۸ كه از تاريخ اعتبار حدوداً دو ساله برخوردار هستند، ميزان فروش اين برگه‌ها بيشتر بود.

اين در حالي است كه در هفته گذشته پس از گذشت حدود ۲ ماه از سقوط قيمت‌ها به كانال ۴۰ هزار توماني، افزايش نرخ و بازگشت قيمت اوراق تسهيلات مسكن به كانال ۵۰ هزار تومان را شاهد بوديم. با اين حال در معاملات امروز در نماد معاملاتي تسه ۹۸۰۱ (اوراق تسهيلات مسكن صادره در فروردين امسال) تا نرخ ۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان نيز به فروش رسيد اما در نرخ ۵۰ هزار و ۱۳۰ تومان تثبيت شد. اوراق تسهيلات مسكن صادره در بهمن سال گذشته (تسه ۹۷۱۱) از ديگر نمادهايي بود كه امروز رقم ۵۳ هزار تومان را تجربه كرد اما نهايتاً با رقم ۴۹ هزار و ۵۲۷ تومان در معاملات امروز فرابورس ثبت شد.

۱۸ نماد معاملاتي اوراق تسهيلات مسكن در جريان امروز معاملات بازار سرمايه نيز بازه ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان را رقم زدند اما اين خريد و فروش‌ها در پايان معاملات امروز بار ديگر به كانال ۴۰ هزار توماني بازگشت و در نرخ ۴۹ هزار تومان تثبيت قيمت شد.

تعداد معاملات مسكن در ماه ارديبهشت امسال بنا به اعلام سامانه مشاوران املاك نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد كاهش داشته است و به نظر مي‌رسد همين كاهش معاملات منجر به كاهش تقاضا براي اوراق و افت دوباره قيمت شده باشد.

گزارش اشکال Top