فهرست‌خرید ۵گروه کالایی با وام ۱۰میلیون +جدول

بر اساس اعلام مشترک بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایط خرید کالایی ایرانی و اسامی کالاها و آدرس فروشگاه های طرح خرید اقساطی کالای ایرانی اعلام شد.

 با اعلام آغاز  طرح خريد اقساطي كالاي ايراني فهرست كالا و فروشگاه‌هاي مشمول طرح خريد كالاي ايراني اعلام شد.
 

بنا بر اين گزارش كارت خريد كالاي ايراني، ابزاري اعتباري است كه توسط بانك هاي كشور براي عموم مردم كه درآمد مشخص و ثابتي دارند، صادر شده و دارنده آن مي تواند تا سقف تعيين شده كه متناسب با درآمد ماهيانه و حداكثر معادل يكصد ميليون ريال است.

بنا بر اين گزارش بر اساس دسته بندي انجام شده، شبكه الكترونيكي پرداخت كارت شاپرك كالاهاي ايراني در سه دسته معدني، برق و الكترونيك و نساجي و پوشاك تقسيم بندي شده است كه كالاهاي مربوط به لوازم خانگي در دو بخش معدني و الكترونيك قرار گرفته اند.

در فاز اول اجراي طرح، حسب تقاضاي امور اداري دستگاه‌ها، شركت‌ها و صندوق‌هاي بازنشستگي از بانك هاي عامل پرداخت حقوق كاركنان، فرم‌هايي در اختيار آنان قرار مي گيرد كه به كاركنان و مستمري بگيراني كه مايل به دريافت كارت خريد كالاي ايراني هستند، ارائه شود.پس از تكميل و ارسال فرم‌هاي درخواست متقاضيان توسط دستگاه‌ها، شركت‌ها و صندوق‌هاي بازنشستگي، بانك‌هاي عامل كارت‌ها را صادر كرده و از طريق دستگاه‌هاي مربوطه در اختيار متقاضيان قرار مي‌دهند.

كارت‌ها از زمان تحويل به متقاضيان، قابليت خريد در مراكز فروش حضوري و اينترنتي مشخص شده را خواهد داشت. براي دارندگان كارت در هر ماه شمسي و متناسب با زمان صدور كارت، صورتحسابي از طريق پيامك ارسال مي‌شود كه شامل ريز اقلام خريد در هر دوره به علاوه مجموع تسهيلات اعطايي قبلي است. مشتريان مي‌توانند با اطلاعات پيامك فوق، نسبت به بازپرداخت اقساط تسهيلات خود همانند ساير قبوض خدماتي اقدام كنند.

در مراحل بعدي طرح، امكان درخواست كارت خريد كالاي ايراني براي عموم مردم به صورت انفرادي از طريق مراجعه به شعب بانك‌ها و موسسات اعتباري وجود خواهد داشت.

در اين طرح، براي هر شهروند ايراني حداكثر مي‌تواند يك كارت خريد كالاي ايراني صادر شود. بر اساس اطلاعيه بانك مركزي، تسهيلات به دارندگان كارت اعتباري خريد كالاهاي مصرفي بادوام ايراني، با نرخ سود سالانه 12 درصد و در قالب تسهيلات با اقساط حداكثر هجده ماهه ارايه خواهد شد.

گزارش اشکال Top